Pluszak – towarzysz dla najmłodszych

Króliki, koty i sowy – pluszaki to nie tylko misie

Pluszak znaczy dla dziecka więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko służy jako kompan codziennych przygód, ale nade wszystko przynosi poczucie bezpieczeństwa, kiedy w pobliżu nie ma dziadków czy rodziców.

Pluszowe zabawki we wczesnych miesiącach życia dziecka pomagają mu rozwijać się społecznie oraz emocjonalnie. Za ich sprawą maluchy uczą się demonstrować swoje uczucia oraz tego, czym jest potrzeba troski o innego człowieka. Kiedy mówimy o przytulankach, pierwszą myślą jest przeważnie klasyczny miś. Niemniej jednak wszechświat tych zabawek jest nadzwyczaj szeroki i znajdziemy w nim mnóstwo innych pluszowych zwierzątek, które najmłodsi błyskawicznie polubią.

Pluszaki – zwierzątka znane dzieciom z codziennego życia

Podczas spaceru z rodzicami maluchy szybko odkrywają, iż niektóre dzieci przechadzają się w towarzystwie psów, a niekiedy nawet kotów. Podobnie odwiedziny u znajomych posiadających czworonożnych pupili rozwija u dziecka fascynację zwierzętami i marzenie bycia właścicielem swojego. I chociaż zwierzątko domowe to duża odpowiedzialność, naszą pociechę może przygotować na nią odpowiednia zabawka.

Psy

Pluszowe pieski sprzedawane w Galerii Bukowski to przytulanki zaprojektowane w oparciu o wizerunek rzeczywistych ras, m.in. sznaucera. Ich futerko, którego długość dobrana jest do rasy pieska, jest nadzwyczaj puszyste i miłe w dotyku. Z taką zabawką maluch może ćwiczyć się w wyprowadzaniu pluszowego pupila na spacer lub karmieniu o konkretnych godzinach, dzięki czemu z czasem nauczy się systematyczności i należytej opieki nad swoim prawdziwym zwierzątkiem.

Kociaki

Inne kochane przez maluchy pluszaki wyglądające jak udomowieni pupile to koty i króliki, przy czym te drugie cieszą się największą popularnością, zwłaszcza wśród dziewczynek. Charakterystycznym atrybutem autorskich pluszowych kotków zaprojektowanych przez Galerię Bukowski są ich wąsy, które w odróżnieniu do większości maskotek nie są wykonane z plastiku, a z miękkiego sznureczka. Również ich noski i uśmiechy są wyszywane nitką. Pluszaki-koty szyte są w 2-ch rozmiarach – te mniejsze posiadają cechy kociąt, a duże – dorosłych zwierząt. Różnicę daje się dostrzec nie tylko po pyszczkach pluszaków, ale też po ich postawie.

Galeria Bukowski Królik Misterious Athos
Galeria Bukowski Królik Misterious Athos

Króliczki

Pluszowe króliki to z kolei linia maskotek, w której zarówno dzieci, jak i dorośli, wypatrzą swojego faworyta. Maluchy kochają puszyste króliczki Kanini, z długimi, zwisającymi uszkami oraz pokaźnymi brzuszkami. Z królików tych można stworzyć dużą rodzinkę, ponieważ sprzedawane są one w 2-ch rozmiarach – 15 oraz 25 centymetrów. Dziewczynki zapewne pokochają także duże i małe króliczki z serii Princess, a chłopcy króliczych przyjaciół z elegancką kokardą. A rodzice, którzy sądzą, że króliki przynoszą miłość i kreatywność, mogą przyczepić do pęku kluczy drobny puchaty breloczek.

Puchate egzotyczne zwierzątka

Drugą grupą pluszaków są te, wyglądające jak dzikie zwierzątka. Maluchy mogą otworzyć w swoim pokoju małe ZOO, w którym znajdą się m.in. słonie lub małpki, i tak spędzać wiele dni bawiąc się z rodzicami. Masa uwielbianych przez dzieci pluszaków to także zwierzęta kojarzące się z wiejską sielanką, przykładowo energiczne świnki, a także te zamieszkujące polskie lasy, jak lisy bądź sowy. Te ostatnie są doskonałym podarkiem dla 7-latków zaczynających naukę w szkole. Sowy są wszak uosobieniem wiedzy i – położone na blacie biurka – mogą stać się emocjonalnym wsparciem dla uczniów.

Wybieraj zabawki bezpieczne i wysokiej jakości

Szukając zabawek dla dzieci, głównie tych najmłodszych z nich, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko sam ich design, ale też jakość ich wykonania oraz to, czy są bezpieczne. Pluszaki dla naszych maluchów winny obowiązkowo spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy powinny być silne, a materiał, z którego są wykonane, nie może uczulać. Rodzic powinien również upewnić się, czy zabawka nie posiada plastikowych, drobnych elementów, które mogłyby odpaść, a później być zjedzone przez malucha.