Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Zobacz, gdzie zamówić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Polsce, a czasem kupujemy tak po prostu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w trzech kolorach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większych przeszkód dopasujemy je do wystroju domu, ponieważ występują w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne, dlatego że nie ma brył kamiennych o identycznych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. kuli bądź walca.

Lampa solna – przy niej łatwiej się uspokoisz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajające i delikatne, zatem rekomenduje się kupienie ich jednostkom, którym dokucza stres albo brak snu, dlatego iż dzięki nim można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]