lampworki, srebrna biżuteria, srebrna biżuteria

Lampworki wracają do świata biżuterii

Z pozoru przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Niegdyś były wytwarzane na własną rękę – szkło topiono z użyciem przerobionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś także można zrobić je samodzielnie, ale lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy na to postawić? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, zaś to umożliwia nadanie mu najróżniejszych kształtów. Paski gorącego szkła nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym środku – dzięki temu lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek lub wisiorków.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale dopasowują się do normalnych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie oznacza to jednak, że będą atrakcyjnie prezentowały się jedynie przy tego typu kreacjach – to tylko sprawa wyobraźni.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]