Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Więcej o lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to sprzęt popularnie stosowany w czasie lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne na rynku? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie warto ich szukać?

Lonża jeździecka – rodzaje oraz jej przeznaczenie

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, najczęściej 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia w trakcie nauki jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, dosiadaniem, łapaniem strzemion, jak również utrzymywaniem balansu w siodle. Konia prowadzi się po obrysie koła, zaś lonża służy do kontrolowania zachowania zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują również zawodnicy woltyżerki oraz akrobaci cyrkowi do doskonalenia technik i asekuracji wykonywanych ewolucji. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się również podczas treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji służy do szkolenia młodych koni oraz dostarczenia im należytej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria popularnych firm

Szerokie spektrum akcesoriów jeździeckich znajdziesz w bogato wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają profesjonalny oprzyrządowanie w rozsądnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od uznanych wytwórców – między innymi Harrys Horse, Start czy Kerbl. Poszukujesz lonży w błękitnym, czerwonym, a może zielonym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade gwarantuje ogromny wybór produktów, które spełnią wymagania nawet najkapryśniejszych użytkowników. W ofercie oferowane są produkty wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże zaopatrzone są w obrotowe zapięcie, a delikatne tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]