Małe i duże tablice korkowe wykorzystasz na wiele sposobów

Tablica korkowa – zdaje się kompletnie banalna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i placównach oświaty.

Jak najczęściej stosujemy tablice korkowe?

W głównej mierze spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i placówki, kluczowe informacje o organizowanych wydarzeniach (konkursach, olimpiadach, wizytach gości czy studniówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to też idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem profesora dzieci mogą pisać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto użyć tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bo w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Należy jednak pamiętać, żeby tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy stanowisku z herbatą albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – użyj jej w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak chcemy użyć tego typu tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 90×60. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych lub z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w kilku kolorach (niebieski, ciemny i jasny zielony, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie srebrne, czarne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można użyć tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez przyjaciół z wakacyjnych wojaży albo naszyjniki i łańcuszki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, żeby zaznaczać kolorowymi pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.