Namioty magazynowe – ława rozbudowa powierzchni magazynowej

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. Kiedy warto postawić na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

Aby móc korzystać z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on mieć stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem łączenia jej poszczególnych elementów. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Przydatnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody we wnętrzu namiotu.

Namiot magazynowy – wymiary

Namioty magazynowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu stosownego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od czterech do stu metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając kilka namiotów w większy obiekt za pomocą dedykowanego systemu.