maski do włosów, maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury lub słońce. Równie niebezpieczne może okazać się zasypianie z wilgotnymi włosami, stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy, użycie niewłaściwych kosmetyków czy też farbowanie. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów powodują bardziej intensywną regenerację aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też zabezpieczają włosy. Styliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda nakładania – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Aby przeniknęły w głąb komórek włosów i skóry, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej używać ich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na polepszenie kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak wszelkiego rodzaju olejki, silikony, jak również keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]