Podkłady jednorazowe – zastosowanie w medycynie

Jeśli potrzebujesz podkładów higienicznych, zobacz tutaj

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie znajdują się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zarażenia panuje jednakże w obiektach, w których zazwyczaj pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są głównie wszelkiego rodzaju placówki służby zdrowia, salony spa, studia tatuażu czy gabinety medycyny estetycznej. By obniżyć ryzyko przenoszenia drobnoustrojów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i preparatami dezynfekującymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – zastosowanie

Wiele chorobotwórczych roztoczy i wirusów przenosi się poprzez kontakt skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez jednostki zarażone. By zminimalizować niebezpieczeństwo przenoszenia się zarazków w salonach i gabinetach urody, stosuje się podkłady medycznych. Najczęściej są one wyprodukowane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i stanowią efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania m.in. stołów zabiegowych, foteli dentystycznych i ginekologicznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Nakładki na deskę sedesową – do używania w ogólnodostępnym WC

Najwyższe ryzyko roznoszenia się zakażeń skórnych wywoływanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zakażoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się choroby minimalizują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest zalecane we wszystkich obiektach posiadających publiczne toalety – na przykład w punktach usługowych, placówkach oświaty, firmach lub galeriach handlowych.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]