Profesjonalne mopy do mycia podłóg – warto je mieć

Chcesz nabyć mopy płaskie? Skieruj się tu

Mycie podłogi zdaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli idzie o znaczną powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi na co dzień mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Cechy najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają głównie dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto także pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Stosownej długości trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. Podczas sprzątanie rozległych powierzchni rekomendujemy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]