Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To także doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale innych odcieniach, to kolejny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.