Różnorodność kolczyków z kamieniami

Kolczyki z kamieniami zamówisz na www.bizutik.pl.

Mimo, że biżuteria może być piękna i bez minerałów naturalnych, to trudno stworzyć bez nich stylowe kolczyki lub pierścionki. Kamienie mogą zupełnie odmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają bowiem kolczyki z topazami, odmienny z kolei te ozdobione bursztynem. Jakie pierścionki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się największym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane przez złotników są naturalne, a które okazują się sztucznymi wyrobami? To potrafi zaskoczyć – przede wszystkim osoby, które nie znają się na jubilerstwie.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, że wiele surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które produkowane są z itru oraz cyrkonu, a różne odcienie są zasługą tego typu domieszkom, jak cer lub kobalt. Oprócz nich, kamieniami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy dużo częściej wykorzystują jednak kamienie naturalne. Najczęstsze to niewątpliwie topazy, które potrafią przybierać barwy od szarych do czerwonych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych kamieni zazwyczaj podnosi cenę kupna takich ozdób. Powinniśmy przy tej okazji pamiętać, iż są to dzieła o wiele bardziej unikatowe, aniżeli te ze syntetycznymi materiałami.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]