Sól himalajska – wykorzystanie

Chcesz zamówić różową sól himalajską? Skieruj się na ten adres.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, że ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka i pochodzenie

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się pięknym różowym kolorem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, iż jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Sól himalajska – zastosowanie

Okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight tworzą śliczny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]