ametysty, biżuteria z ametystami

Srebrna biżuteria z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Korei, Mozambiku, Australii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.