Srebrne wisiorki

Zamów srebrne zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje również na kontakt z wodą oraz słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką lub włożyć do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.