Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Dowiedz się więcej o środkach antyseptycznych

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków antyseptycznych zazwyczaj znajdziemy kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, alkohol, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, a także dużo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, żele, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Środki antyseptyczne – przeznaczenie

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu sztućców, maszynek do mięsa, krajalnic, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]