Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Chcesz nabyć płyn antybakteryjny do rąk? Skieruj się tu

Na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni rąk może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach roznoszą się bakterie, wirusy i pasożyty wywołujące poważne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zazwyczaj to zadowalający wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka oraz mięsa (przede wszystkim drobiowego), bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają też postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]