Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Sprawdź, gdzie zamówić środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Środki do impregnacji drewna to preparaty używane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się ochronić nimi drewniane meble?

Wykorzystanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno jest materiałem tworzącym we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest w wyższym stopniu wytrzymały na eksploatację i uszkodzenia. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]