Walcz z pyłkami i wirusami w domu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu zagościła już w świadomości przeciętnego mieszkańca Polski i z rzadka bywa pomijana. Polacy dostrzegli, iż jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, wyraźnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie będą zastosowane systemowe rozwiązania, każdy może zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie potrzebne mieszkańcom dużych miast

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba występowania wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój szeregu schorzeń płuc narażeni są najczęściej rezydenci większych aglomeracji miejskich i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze zredukować negatywne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. LIFAair, Airdog bądź Meaco, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów, więc nie jest to obecnie coś nowego na naszym rynku. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nieraz mają one również inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo kupimy urządzenie stosowne do danej objętości pokoju. Są to urządzenia niezbyt duże, toteż swobodnie daje się je przesuwać pomiędzy pokojami. Oprócz eliminowania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one też grzyby oraz zarazki, które mogą wywoływać rozmaite choroby bądź reakcje alergiczne, a także szkodliwy formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a przy tym zapewnia głębszy sen. Niektóre urządzenia posiadają także czujniki wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się głównie osobom podatnym na alergie.