Wiadra gospodarcze – używane na budowie, w domu i w ogrodzie

Wiadra budowlane to niezastąpiony sprzęt w trakcie remontów oraz robót budowlanych i ogrodowych. Ich wykorzystanie nie kończy się jednakże tylko na tym, bowiem okazują się one nadzwyczaj przydatne także w codziennym życiu. Znakomicie sprawdzają się w charakterze zbiorników do przechowywania rozmaitych rzeczy i surowców, a także w czasie porządków. Ich przydatność jeszcze bardziej potęguje rozmaitość spotykanych na rynku modeli wiader gospodarczych, które odróżniają się od siebie rozmiarem, typem użytego tworzywa i formą. Jak wśród nich wybrać ten najlepszy?

Nie pomyl wiadra budowlanego z kastrą

Wiele osób niesłusznie sądzi, że wiadro budowlane i kastra to dwie nazwy tego samego przedmiotu. Te nazwy nie są jednakże synonimami i dotyczą nieco innych produktów. Tego, czym są wiadra gospodarcze, z pewnością nie ma potrzeby nikomu wyjaśniać. Warto z kolei zająć się tematem kastry i wyklarować, czym odróżnia się ona od klasycznych wiader. Kluczową cechą, która je wyróżnia jest forma – kastry są prostokątne, zaś wiadra posiadają kolisty przekrój. Kastry nie mają pałąka – jego funkcje pełnią dwa uchwyty umiejscowione na krótszych bokach. W zestawieniu z wiadrami, kastry charakteryzują się także większą objętością.

Wiadra gospodarcze – z jakich materiałów się je wytwarza?

Pojedyncze modele wiader i kastr różnią się też tworzywem. Do ich produkcji stosuje się przeważnie różnorodne tworzywa sztuczne (m.in polipropylen, poliwęglan albo polietylen) i metal (najczęściej emaliowaną czy też ocynkowaną stal). Największą zaletą wiader gospodarczych jest niewygórowana cena i niewielka waga . Podczas skomplikowanych prac niestety łatwo ulegają zniszczeniu. Dlatego niekiedy najlepszym rozwiązaniem mogą być wiadra wytworzone ze stali, które dużo lepiej znoszą uderzenia i upadki – nie pękną niespodziewanie, a pod wpływem znacznej siły mogą się najwyżej wygiąć.