Z kamieniem czy bez? O pierścionkach zaręczynowych

Chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków? Koniecznie odwiedź ten adres

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednakże następuje ta wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Sprezentowanie kobiecie pierścienia to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, iż od tego palca biegnie żyła prowadząca wprost do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, że to Grecy sprowadzili do Europy obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku wytwarzano je z łodyg konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogimi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wtedy, gdy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją bezgraniczna ufność do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, jednakże materiały te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku wieków, przy czym duży przyrost ich popularności można zauważyć w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Rzecz jasna, idealna biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z ogromnym brylantem, jednakże potencjał dowolnego łączenia różnych kamieni oraz metali jest olbrzymi. Oprócz diamentów wykorzystuje się szmaragd, szafir czy rubin. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a także drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, iż mężczyzna ma obowiązek wydać na niego co najmniej dwie miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od kilku elementów: ilości karatów, użytego kamienia, surowca czy wzoru, zatem każdy znajdzie elegancki, niepowtarzalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem miłości i zaangażowania, wobec tego jego wartość nie jest najważniejsza. Ważne jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]