Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu własnego charakteru. A to najlepszy powód, by wybór materiału na elewację dobrze przemyśleć i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca się na nią zdecydować?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Następna zaleta płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w ciężkich warunkach. Warto pamiętać również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale się prezentują, a bogactwo dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do nowoczesnych i wiekowych domów. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nie stylizowane. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach.