kapsułki do ekspresu tchibo cafissimo

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Technologia zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana czterdzieści lat temu i stopniowo pozyskiwała sobie tysiące sympatyków. Ten praktyczny system umożliwia przyrządzanie kawy wysokiej jakości wyjątkowo prostą metodą – trzeba włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w odpowiednim urządzeniu, dolać wodę do pojemnika i zaledwie po kilkunastu sekundach można delektować się świeżo parzoną kawą.

Kawy single origin z Kolumbii i Nikaragui – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Znamy parę systemów takiego parzenia kawy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kawę u jednego dostawcy. Kwestia ta dotykała każdego systemu w kapsułkach, jednakże w ostatnich latach dostępnych jest na rynku – także w naszym kraju – sporo ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym też zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta stworzyła linię kaw speciality, innymi słowy tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw cechują się tym, że wywodzą się z jednego zbioru, gatunku oraz uprawy. Smak jej naparu jest niepowtarzalny, ponieważ stworzyło go sporo różnorodnych elementów, przykładowo konkretna pogoda panująca w roku wzrostu roślin. Łączenie kaw single origin z mlekiem bądź dodatkami aromatyzującymi zagłusza ich unikatowe nuty smakowe. W sprzedaży kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Etiopii i Kolumbii (arabika), a także Angoli (robusta). W tych ziarnach wyraźnie dostrzegalne są naturalne nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Ile kosztuje kawa z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Zaparzacze do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w domu, jak i w hostelach czy biurach. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany – z reguły zamyka się w granicy 1,10-1,50 zł. Oznacza to, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż podobny napój serwowany na stołówkach w biurze czy w kafejkach w galerii. Nowoczesny wygląd i rozsądne ceny urządzeń na kapsułki powodują, że z każdym rokiem częściej znajdują one miejsce w naszych mieszkaniach. Z ich pomocą zaserwujemy znajomym wysokiej jakości kawę w czasie okazjonalnych spotkań, a zarazem sami będziemy mogli cieszyć się kubkiem takiej kawy każdego poranka, bez lęku o gigantyczne koszty. Jeżeli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy są kompatybilne z naszym ekspresem.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]