Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Tu znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które położone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Niewątpliwie są one porywające, aczkolwiek osoby często praktykujące ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się zdumiewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pasmo górskie, które trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się dużą ilością turni, poszarpanych grani i baszt skalnych, które podczas dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic zatem dziwnego, iż w 2009 roku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują bardzo spadziste stoki, wiele urwisk i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich także wiele bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Niedoświadczonych miłośników trekkingu bez wątpienia oczaruje przeprawa przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach wyposażonych w liny zabezpieczające. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji i procedur przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo trudna, jednakże jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]