Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Skieruj się tu jeśli interesuje Cię Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie wielu turystów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych przeżyć na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają przede wszystkim kurczące się już lodowce, niesamowite krajobrazy, jak również sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza solidną preparację – z uwagi na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto także wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]