Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Szukasz szczegółowych wiadomości o wyjazdach trekkingowych? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady mogą przybierać wiele form. Od powolnych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej oraz przynajmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków biwakowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, a także graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]