Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę skitur w dobrej cenie.

Większość turystów wybierających się w góry zimą, jedzie tam zwykle tylko po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego relaksu w drewnianym, góralskim domku i sporadycznego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doznawać ich czaru podczas dość trudnych, a zarazem niezwykle satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich butów i nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bezspornie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypadów odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras będzie adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o pomoc instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]