Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna zdobędziesz więcej informacji o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę opracowaną specjalnie dla turystów

Żeby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której błyskawicznie znajdą schroniska, motele i hotele, zabytki i galerie, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi regiony agroturystyczne, urok regionalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Serwis o zabytkach w Małopolsce dba również o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słowa i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wizyty naszym kraju.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego