Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Szukasz najładniejszych tras rowerowych w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, legendarne i nowe, lecz na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, lecz jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny widok – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z najbardziej interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Śliczne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz również uznanych alpinistów oraz himalaistów.