Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Wyprawy - tu znajdziesz więcej informacji o najlepszej ofercie

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowy poziom trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Największą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]