Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że ciężko odnaleźć się w potopie informacji o zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – co tu znajdziesz?

By przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, jak również kempingi, pensjonaty i hotele położone w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok miejscowego folkloru oraz trasy rowerowe.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba również o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Niesłychanie wartościowy dla cudzoziemców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego