Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczki w Himalaje? Nie czekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o skrajnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się areną rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Źródłem kłopotów bywa również samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Manaslu lub Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]