Wyprawy w góry – czego wymaga się od uczestników?

Szukasz unikatowej oferty wypraw? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na http://bit.ly/2dCjJ4y

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją tak polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale również najwyższe szczyty Azji, Afryki oraz Meksyku. Z pewnością wielkim udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji wiele upraszcza, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść trwającą wiele godzin wyprawę z naprawdę masywnym, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków górskich odzieżą i specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w podobnych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]