Lipofilling – opis, przebieg i przeciwwskazania

Na https://bit.ly/3gWIFp0 znajdziesz więcej szczegółów o lipofillingu w Kielcach.

Obecnie medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija. Pacjenci, którzy podejmują decyzję o poddaniu się takim zabiegom, mają sposobność wyboru spośród kilku procedur likwidacji zmarszczek oraz modelowania sylwetki. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważa się za mało inwazyjny zabieg. Jest on wykorzystywany nie tylko w celach czysto estetycznych, ale pomaga on także odbudować zdeformowane tkanki między innymi u pacjentów po masektomii.

Lipofilling zmniejsza możliwość pojawienia się reakcji alergicznej

Plusem lipotransferu, zwanego również lipofillingiem, jest fakt, że w czasie zabiegu korzysta się z tkanki tłuszczowej pobranej wprost od pacjenta, a potem przenosi się ją w tę część ciała, której objętość chcemy zwiększyć. To znacznie zmniejsza (jednakże, oczywiście, całkowicie nie eliminuje) ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej można przeprowadzić sporo zabiegów estetycznych, począwszy od niewielkich zabiegów regeneracji skóry w okolicach dłoni i twarzy, po poważniejsze zabiegi, jak unoszenie i modelowanie pośladków lub piersi. Uniwersalność lipofillingu przejawia się również tym, że stosuje się go celem odbudowy deficytów tkanek i usuwania blizn, a także w ginekologii estetycznej, między innymi do kształtowania wzgórka łonowego. Następną ważną zaletą lipotransferu jest niewątpliwie trwałość osiągniętych za jego sprawą rezultatów.

Lipotransfer – kiedy nie można go przeprowadzić?

Nie każdy pacjent, który przyjdzie do kliniki medycyny estetycznej z intencją poddania się lipotransferowi, uzyska zgodę na ten zabieg. Lekarz specjalista w oparciu o bieżące wyniki badań sprawdza gruntownie stan zdrowia ze swoich pacjentów. Przeszczepu tkanki tłuszczowej nie wykonuje się m.in. u osób walczących z rakiem, u ciężarnych kobiet i u cierpiących na choroby układu krążenia, nieprawidłowe krzepnięcie krwi, schorzenia wątroby czy cukrzycę. Jak wygląda sam zabieg lipotransferu? W pierwszej fazie przy znieczuleniu punktowym pobiera się od pacjenta tkankę tłuszczową z rejonu brzucha, pośladków lub bioder. Z pozyskanego materiału odseparowuje się frakcję tkanki zawierającą duże ilości komórek macierzystych, a w kolejnym kroku wstrzykuje się ją w te obszary ciała, którym pragniemy dać większą objętość. Przeważnie są to twarz i dłonie.

Siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]