Fotele do grania – komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek

Przeglądając foldery salonów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej widzimy w ich ofercie działy przedstawiające fotele dla graczy. Szereg klientów najczęściej nie pojmuje różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami biurkowymi, ale zapaleni gamerzy wiedzą, że odpowiednie krzesło gamingowe jest niezastąpione, gdyż znacznie zwiększa komfort grania.

Krzesła dla graczy – wytrzymałość, stabilność i opcja dostosowania

Przez minione 30 lat gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i ekspresowo przeniosły się z salonów gier do naszych domów. Zaistniał także e-sport i coraz większa grupa osób nie tylko po prostu włącza gry dla przyjemności, ale wręcz spędza przed komputerem kilkadziesiąt godzin w tygodniu przygotowując się do prestiżowych rozgrywek. Z tej przyczyny niezbędne im są profesjonalnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których podstawową funkcją jest zagwarantowanie graczom stabilnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody w trakcie kilkugodzinnych rozgrywek. Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy? Przede wszystkim dowiedz się, w jakim stopniu pozwala on na dostosowanie modułów wpływających na jego komfort, t.j. wysokość siedziska, podłokietników i zagłówka, rozstawienie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Ważne są także surowce z jakich wykonany został taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały nawet na spore obciążenia, a na obszarach stykających się bezpośrednio z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) powinien być osłonięty materiałem, który nie spowoduje zaczerwienienia czy zadrapania skóry.

Cena foteli dla graczy

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt najtańszych produktów tego typu zaczyna się ok. 400 zł, natomiast w przypadku modeli od renomowanych marek w wielu przypadkach daleko przekracza 1000 zł. Z czego wynika taka rozpiętość cen? Tańsze modele krzesła dla graczy są wyprodukowane z surowców niższej jakości i zwykle posiadają nieznaczną możliwość regulacji, jednakże bez trudu zaspokoją wymagania graczy, którzy przesiadują przed komputerem maksymalnie kilkanaście godzin tygodniowo. Fotele zaprojektowane dla zapalonych graczy mogą wytrzymać wysokie obciążenie (nawet do 120 kg!), dają szerszy zakres regulacji indywidualnych modułów, są często powleczone bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą oraz mają dodatkowe udogodnienia, jak kieszonki na drobiazgi, podnóżki czy zaczepy na napoje.