panele drewniane, panele podłogowe drewniane

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste, więc wszyscy uporamy się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin temu – powinieneś odstawić je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Tak, jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]