Akcesoria szalunkowe – wzmocnienie deskowań

Ściąg szalunkowy znajdziesz na http://tinyurl.com/y36y855l

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]