Jak produkuje się drzwi drewniane?

Choć na rynku znajdziemy mnóstwo drzwi wykonanych z najróżniejszych surowców (na przykład ze stali oraz tworzyw sztucznych), to szczególnym uznaniem producentów oraz klientów szczycą się wciąż drzwi drewniane. Oczywiście nie może to zaskakiwać, gdyż ich różne atuty sprawiają, że będą doskonałym rozwiązaniem zarówno tam, gdzie ważna będzie wygoda, jak i w pomieszczeniach, gdzie istotniejsze są walory wizualne. Odpowiednio wykonane drzwi drewniane będą wszak solidne oraz doskonale wyglądają, zaś ich eksploatacja nie przysporzy najmniejszych problemów. Jak więc robione są drzwi drewniane? O czym pamiętać przy ich wyborze?

Drzwi drewniane – z jakich materiałów są wyprodukowane?

Do wyrobu drzwi bywają stosowane różne rodzaje drewna. Najczęściej rzecz jasna wybierane jest drewno z sosny, bo jest stosunkowo solidne, a oprócz tego niedrogie, stosunkowo lekkie oraz niesprawiające trudności w trakcie obróbki. Poza tym wykorzystywane są przede wszystkim pozostałe drewna krajowe – na przykład buk oraz dąb. Wygląd drewna z sosny nie nadaje się jednak do wszystkich wnętrz – dlatego drzwi drewniane wykańczane są obłogami z rozmaitych gatunków, zarówno tych z Europy, jak i z innych części świata. Określają one charakter danego egzemplarza i pozwalają na dostosowanie go do dowolnych mebli czy dodatków.

Drzwi drewniane – oryginalny styl

Drzwi drewniane są chętnie kupowane także z uwagi na to, że (w odróżnieniu od drzwi wyprodukowanych z tworzyw sztucznych) mogą być wykorzystywane również w klasycznie urządzonych wnętrzach i podczas renowacji budynków dodanych na listę zabytków. Dla części klientów bardzo ważne będzie również to, że drzwi drewniane możemy wyprodukować według wytycznych nabywcy, dopasowując je do jego upodobań oraz cech przestrzennych lokalu – a to będzie oczywiście nieosiągalne dla modeli ze stali oraz z coraz popularniejszych materiałów syntetycznych.