Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Okna skrzynkowe producent. Uzyskaj więcej wiadomości

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Często zauważyć je można w zabytkowych gmachach, starych chałupach lub dworkach. Dziś są one produkowane w szczególności z myślą o montażu w takich budynkach, bo zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej montowane są również we współczesnych obiektach. Tym bardziej, że obecne wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi jest powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na czworo elementów – dwa u góry, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i kiedyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – na przykład domach drewnianych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, muszą być zrobione z właściwego materiału. Dotąd najchętniej sięgano po sosnę oraz modrzew, jednak ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti są wszak dużo bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, powietrza i ekstremalnych temperatur.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]