Plac budowy i wynajem rusztowań

Rusztowanie to konstrukcja bez której nie może być prowadzona żadna budowa. Dzięki niej powstają nowe gmachy, a stare są remontowane. Przekonajmy się w takim razie, z jakich komponentów składają się rusztowania oraz kiedy niezbędne jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – jak skonstruowane jest rusztowanie?

Istnieje dużo wariantów rusztowań – między innymi modułowe, przejezdne, specjalne, rurowo-złączkowe. Ich podstawę stanowią stalowe elementy nośne, które połączone są poziomymi żerdziami. Aby rusztowanie było bezpieczne i dobrze wypełniało swoje zadania, nieodzowne są także elementy takie jak podstawki śrubowe, złącza obrotowe i wysięgniki. Na takiej budowli można zamontować drewniane deski. Rusztowania budowane są z różnorodnych metali i mają wielorakie przeznaczenie. Przeważnie stosowane są w budownictwie, za ich pomocą wykonywane są na przykład roboty tynkarskie czy murarskie. Bardzo często stosowane są do modernizacji budynków – zabytków, teatrów, domów prywatnych, obiektów użyteczności publicznej. Używane są w branży chemicznej, służą też do renowacji kopuł czy mostów. Poszczególne moduły rusztowania zrobione są z elementów aluminiowych lub stopów metali.

Wynajem rusztowań – fachowe firmy

Bezpieczeństwo to priorytetowa kwestia na podczas prac budowlanych i remontowych. Pamiętajmy, że określenie „rusztowanie” jest prawnie uregulowane – nakazują to względy bezpieczeństwa. Kiedy więc planujemy prace remontowe, najlepiej przekazać to doświadczonym firmom, które wynajmują rusztowania. W takim przypadku mamy pewność, że konstrukcja będzie funkcjonalna i bezpieczna. Montaż powinna przeprowadzić osoba posiadająca niezbędne doświadczenie. Na rynku istnieją firmy wypożyczające, składające i rozbierające niezbędne moduły. Wycena usługi jest określana z klientem i zależna od metrażu, czasu dzierżawy oraz wykonanych prac montażowych.