Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Jeśli chcesz nabyć szalunki Peri, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Zwykle używa się ich w przypadku wylewania ścian z betonu – wtedy są one potrzebne do tego, żeby nadać im stosowny kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się także podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przelotów na okna, bramy i drzwi. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich surowców wytworzone są szalunki?

Najstarszym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ ewentualnie desek drewnianych, która po rozmontowaniu może być wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większość inwestorów oraz wykonawców stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki produkuje się ze sklejki, metalu lub drewna, a także łączyć w sobie 2 a nawet 3 surowce. Zazwyczaj jednak wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję scalają belki, narożniki, głowice ze stali bądź aluminium i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Przedsiębiorstwa często zajmujące się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wybudować jeden obiekt czy ekip, które zazwyczaj oferują odmienne usługi. Nabycie wszelkich elementów niezbędnych do skonstruowania szalunku nie byłoby opłacalne . Znacznie lepszym wyjściem będzie wynajem szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]