Wynajem szalunków – dobre strony

Pełna oferta wynajmu szalunków Kraków znajduje się tutaj

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest cement – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, ale łatwo zaobserwować także konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy również tworzyw sztucznych. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na duże koszty nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, warto rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować duże koszty.

O czym nie zapominać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne i funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się również obsługa klienta – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa myślą dotychczasowi kontrahenci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]