Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Chcesz zamówić dźwigar? Koniecznie odwiedź ten adres

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są także niezbędne przy formowaniu sklepień – w takim przypadku ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie opada kilka chwil po wylaniu i może zestalić. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Z tej przyczyny jego fundamentalną cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji oraz rodzaj użytych do tego surowców. Te powinny być dokładnie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, olcha, buk czy topola. Niezwykle istotne jest także właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed niekorzystnym wpływem wilgoci, klejów i pozostałych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – warto posiadać własne czy wydzierżawić?

Firmy, które regularnie zajmują się wznoszeniem piętrowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich zakup i przechowywanie generuje jednak pewne koszty. Natomiast firmy, które rzadko przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz pozostałych części szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]