Audioprzewodniki dla muzeów – proste i przyjemne zwiedzanie

Jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie, wizyta w muzeum może zyskać całkowicie nowy wymiar. Warto więc zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i przekonać się, co zagwarantuje zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodnik dla muzeów to proste w użyciu przenośne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba oglądająca eksponaty otrzymuje na bieżąco mnóstwo ciekawych informacji odnośnie interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audio wycieczek łączy nieskomplikowany sposób obsługi i wysoka funkcjonalność. Z pewnością dla większości osób odwiedzających muzea oglądanie ekspozycji we własnym tempie przy równoczesnym słuchaniu narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia duża grupa licealistów, wycieczka seniorów czy rodzina z dziećmi – właściwe dobranie treści audioprzewodnika do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

Na rynku dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych dyrektorów muzeów problematyczny. Niewątpliwie powinno się zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest również dostępność treści w innych językach. Na przykład, polskiej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w wielu językach.