Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyleczyć tradycyjnymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w razie znacznych ubytków zębów, uszkodzeń dziąseł, konieczności umieszczenia implantów czy mostów oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu owrzodzeń bądź nowotworów. Które techniki są jednak wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty udać się, by zabiegi były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów czy narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Warto więc powiedzieć kilka słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma również nastrój w gabinecie i podejście dentysty do pacjentów – sporo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub w gronie przyjaciół.