Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Opróżnianie strychu bądź piwnicy, przebudowa bądź budowa domu, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednakże postąpić, jeżeli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest też często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. Zimą to również najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, trawników, parkingów czy dróg wewnętrznych.