Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/ znajdziesz więcej szczegółów o drukarka 3D usługi

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, konstruktorów, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, FDM, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która umożliwia niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, bardzo wąskich elementów, detali oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – drukowanie 3D poliamidem w proszku

Metoda wydruku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

FDM – druk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również opcja wykorzystywania materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]