Fontanna ogrodowa – figura z brązu na zamówienie

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na terenach miejskich, ale również na prywatnych posesjach. W jakiej technice się je tworzy? Kto na ogół kupuje rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie dekoracyjnej figury?

Rzeźby ogrodowe – nietradycyjny sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularną metodą aranżacji prywatnych ogrodów oraz terenów municypalnych. Obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wykonane techniką odlewu, których kształt jest dostosowany do preferencji klienta, jego predyspozycji, a także rozmiarów ogrodu. Na ogromnych powierzchniach wspaniale prezentują się większe, masywne figury, które chwytają za serce swoim dostojnym charakterem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się z kolei umieszczanie niewielkich rzeźb. Zamawiający mogą wybierać między barokowymi wzorami lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na pomniki minimalistycznymi. Wybór stosownej figury powinien być uzależniony od stylu ogrodu oraz tego, jaki efekt pragniemy ostatecznie otrzymać. Dużym popytem cieszą się także niecodzienne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie to doskonała forma dekoracji przestrzeni.

Przed gmachem urzędu i galerią sztuki – gdzie można postawić nowoczesne rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to odzwierciedlenie zamiłowania do sztuki i jest poszukiwana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Doskonale prezentuje się w parkach, miejskich zieleńcach, laskach, może także być urozmaiceniem terenu przy hotelu, gmachu ministerialnym, muzeum, uniwersytecie bądź innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby kupują również osoby prywatne, które chcą wytworzyć we własnym ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk bądź zdecydować się na prostą rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter ogrodu. Modne stają się również majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić wspaniałe dopełnienie ogrodu w stylu chińskim.