Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Zamów badania psychologiczne kierowców Bielsko Biała na www.badaniabielsko.pl

Na bezpieczeństwo na szosach w największej mierze rzutują kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich samochody. Naprawdę ważne jest to w przypadku kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów i komunikacji miejskiej. W ich przypadku istotne są zarówno kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego względu kierowcy z takich zawodów zgodnie z przepisami powinni regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze zatem powiedzieć na ich temat kilka zdań. W jakich odstępach muszą być przeprowadzane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Czego spodziewać się na badaniach psychotechnicznych kierowców?

Badania kierowców muszą być wykonywane co pięć lat. Ta zasada nie dotyczy z kolei kierowców, którzy ukończyli 50 lat – powinni bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Mają one formę rozmowy z badanym, w trakcie której odpowiada on na zadania na temat zachowań w skrajnych przypadkach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są badania na odpowiednich maszynach, podczas których sprawdzana jest umiejętność szybkiego reagowania, percepcja szybkości, podzielność koncentracji czy widzenie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym nie zapominać?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej czasie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, musimy pamiętać, iż nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy jednak nieco podnieść. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne filmy prezentujące działanie maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by zawczasu przekonać się, jak one funkcjonują.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]