Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się dużą wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest też to, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum materiałów, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.