Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Implanty zębów to najlepsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich najważniejszymi atutami są względnie łatwa pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zęba, a dokładniej jego korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten proces i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty zębowe – jak przebiega ich założenie?

Zabieg wstawienia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest również odpowiednie nastawienie i zapanowanie nad strachem. Następnie dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i doświadczenia. Precyzja ważna jest też przy wszczepieniu implantu zębowego w łoże. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a leki przeciwbólowe

Myśl o założeniu implantu zęba budzi w niektórych osobach strach przed możliwym silnym bólem odczuwanym w trakcie zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie bezpodstawny. Nowoczesna implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie czuli na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego możliwość odczuwania strachu przed leczeniem stomatologicznym.